Viešbutis Kaune

Lauko terasa vestuvėms
Daugirdo fasadas

Leiskite prisistatyti ir papasakoti mūsų viešbučio istoriją.

Viskas prasideda nuo žodžio arba pavadinimo. Daugirdas yra labai gražus lietuviškas vardas, kuris reiškia „daug girdintis“. Mūsų viešbučio pastatas tikrai daug matė ir girdėjo, nes pastato istorija prasideda nuo XVI amžiaus. Ar girdite? Mes kalbam apie 600 metų istoriją!

Senąjį pastatą sudaro 4 dalys, kurios buvo pastatytos iki XVIII amžiaus. Per švedų karą pastatas buvo apgadintas ir 80 metų nenaudojamas. XIX amžiuje jis buvo atstatytas, pristatyta vidinė pastato dalis, o XX amžiuje įrengtos ir mansardos.

Dabar viešbučio kompleksą sudaro du stikliniu stogu sujungti pastatai – autentiškas XVI -XIX amžiaus ir naujai statytas, architektūriškai suderintas su senuoju. Už architektūrinį sprendimą šio projekto architektė Asta Prikockienė gavo „Kauno riterio“ apdovanojimą. Toks apdovanojimas yra skiriamas už istorinio paveldo pastatų pritaikymą naujai funkcijai priderinant jį prie miesto architektūros.

Viešbutis „Daugirdas“ įsikūręs pačiame Kauno senamiestyje, Daugirdo gatvės ir Jėzuitų skersgatvio kampiniame sklype, didžiųjų Lietuvos upių Santakoje. Dauguma lankytinų vietų bei žymių istorinių Kauno paminklų yra nedideliu atstumu, pasiekiamų pėsčiomis – tai miesto simbolis – Rotušės aikštė, gotikos paminklas – Perkūno Namas, Vytauto Didžiojo bažnyčia, Kauno pilis, muziejai, miesto centras su garsiąja Laisvės Alėja.

Šiame pastate gyveno daug Lietuvai nusipelniusių žmonių. 1919-1945 m. valstybės tarybos pirmininkas seimo narys, teisingumo ministras, Sibiro tremtinys Stasys Šilingas. Žymūs visuomenės ir kultūros veikėjai – Jonas Garalevičius, Paulius Galaunė, Vladas Putvinskis, Juozas Tallat-Kelpša.

Mūsų iniciatyva jiems buvo padaryta memorialinė lenta, kuri su didžiųjų žmonių pavardėmis kabo ant viešbučio sienos.

 

PASIVAIKŠČIOKIME PO VIEŠBUTĮ

Pirmasis aukštas

Pirmajame aukšte šalia registratūros ir „Miesto baro” („City Bar”) yra 170 m2 laukiamasis, kuris imituoja miesto gatvę su lauko žibintais ir lauko kavine. XVII amžiuje šioje vietoje buvo gatvė, todėl ir norėjome atkurti miesto gatvelės įspūdį. Iš laukiamojo galima patekti į vidinį beveik uždarą kiemelį, kuriame šiltuoju laiku smagu pasėdėti ir išgerti kavos.

Šią erdvę mėgta tiek vietiniai verslininkai, tiek atvykę svečiai. Vietiniai verslininkai čia organizuoja dienos susitikimus. Užsienio svečiai irgi čia tvarko verslo reikalus, geria kavą, skaito ir apžiūrinėja parodas.

Pirmame aukšte rengiame įvairias fotografijos ir tapybos parodos. Mums pavyko atrasti vieną seniausių ir pirmųjų nuotraukų, darytų 1863 metais, kuriame matosi dabartinis viešbučio pastatas. Didelio užsienio svečių dėmesio susilaukė senosios fotografijos paroda Senojo Kauno vaizdai bei Kauno senamiestis iš paukščio skrydžio.

Kaip tikroje senamiesčio gatvelėje čia rasite autentiškų suvenyrų, stovuose Kauno miesto žemėlapius bei įvairius informacinius leidinius apie įdomias lankytinas vietas.

 

Rūsiai

XVI am. gotikiniuose rūsiuose jūsų laukia keturios restorano salės – „Židinio“, su senoviniu židiniu, „Flambe“, „Vyno“ salė su rūšinių vynų kolekcija bei „Parketinė“, kuri iš konferencijų salės lengvai transformuojasi į banketinę salę.

 

Viešbučio barai

Viešbutyje yra 3 barai. „Lobby baras“– tai puiki vieta pašnekesiui prie lengvo užkandžio pirmame aukšte šalia registratūros (32 sėdimos vietos). Baras rūsyje šalia seminarų ir konferencijų salių, kuriame dažniausiai vaišinasi mokymų dalyviai. „Sky baras“ (16 sėdimų vietų) ketvirto aukšto balkone po stiklu, mėgstantiems pažiūrėti į dangų ir pabūti nuošaliau. Šalia jo – mūsų gražioji didžiulė (195 m2) lauko terasa, nuo kurios atsiveria įspūdingi bažnyčių bokštai ir senamiesčio stogai.

 

„Daugirdo“ uostas

Vasaros metu dar vienas mūsų baras veikia krantinėje, beveik ant upės kranto. Jį labai mėgsta jaunimas, dviratininkai, mamos su vaikais, senjorai. Pasivaikščioję po Santaką, užsuka jame pasėdėti, pagurkšnoti, suvalgyti ledų ir pažiūrėti į upę.

 

Konferencijų salės

Rūsiuose įrengtos dvi konferencijų salės: didžioji „Parketinė“ salė, talpinanti iki 110 žmonių ir „Flambe“ salė – iki 30 žmonių. Konferencijų salės gali virsti banketinėmis salėmis.

Rezervacija

Booking.com